1. Zapisy na zajęcia z gimnastyki artystycznej odbywają się osobiście w czasie prowadzonych zajęć, e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie (602 727 834).
2. Decyzja o uczestniczeniu w zajęciach wiąże się z zaakceptowaniem i przestrzeganiem niniejszego Regulaminu. W przypadku uczestników nieletnich Regulamin dotyczy ich prawnych opiekunów.
3. W przypadku nie odbycia się zajęć z przyczyn leżących po stronie organizatora zobowiązuje się on do przeprowadzenia tych zajęć w zastępstwie innego trenera lub w innym terminie.
4. W przypadku nie odbycia się zajęć z powodu wprowadzenia obostrzeń epidemicznych, nauczania zdalnego czy stanu wyjątkowego zajęcia z danego miesiąca zostaną odpracowane w innym terminie a o dalszej kontynuacji treningów i opłatach rodzice zostaną poinformowani.
5. Zajęcia odbywają się do końca roku szkolnego z wyłączeniem dni świątecznych, dni ustawowo wolnych oraz dni wolnych od pracy szkoły.
6. Zabrania się przebywania na sali tanecznej bez wiedzy i zgody trenera. Przebywając na sali należy podporządkować się poleceniom trenera.
7. Obowiązkiem każdego uczestnika zajęć jest uczestniczenie w zajęciach gimnastycznych w napalcówkach lub zmiennych skarpetkach.
8. Dzieci przyprowadzamy 5 minut przed treningiem a rodzice i opiekunowie nie mogą przebywać na obiektach sportowych podczas trwania zajęć.
9. Uczestnik (bądź jego opiekun) ponosi odpowiedzialność za wyrządzone szkody w wyniku nie stosowania się do poleceń trenera.
10. Firma Gym & Fun Joanna Wilk nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione na zajęciach i w szatniach.
11. Osoby przebywające na terenie szkoły, gdzie odbywają się zajęcia gimnastyczne, zobowiązane są do przestrzegania przepisów BHP i Ppoż. oraz zachowania czystości i poszanowania mienia placówki.
12. Instruktorzy sprawują opiekę nad uczestnikami zajęć znajdującymi się wyłącznie na sali treningowej. Za bezpieczeństwo w drodze na zajęcia i poza salą odpowiedzialni są opiekunowie prawni.
13. Firma Gym & Fun nie ubezpiecza uczestników zajęć od NNW i nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki powstałe bez winy.
14. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest regularne dokonywanie wpłat do 10 - go każdego miesiąca gotówką u prowadzącego przed lub po zajęciach bądź przelewem na konto.
15. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody prowadzącego.

 

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W SZKÓŁCE GYM&FUN

 

Naczelną zasadą działalności Szkółki GYM&FUN jest działanie z myślą o dobru dziecka oraz w jego najlepszym interesie. Każdy człowiek personelu zobowiązany jest do traktowania dziecka z szacunkiem oraz przy uwzględnieniu jego indywidualnych potrzeb. Zakazane jest stosowanie jakiejkolwiek przemocy wobec dziecka. W celu osiągnięcia powyższych założeń personel szkółki działa w ramach powszechnie obowiązujących przepisów prawa, wewnętrznego regulaminu szkółki oraz swoich kompetencji. Pod pojęciem interesu dziecka należy rozumieć zespół wartości koniecznych do rozwoju fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego i moralnego dziecka, należytego przygotowania go do życia w społeczeństwie. Należy podkreślić, że dzieci korzystają z niezbywalnych praw, takich jak prawo do szacunku i ochrony godności osobistej. Ochrona dzieci podczas zajęć gimnastycznych jest warunkiem koniecznym, by dzieci czerpały przyjemność ze sportu jako hobby i dorastały jako sportowcy. Kultywowanie aktywnego stylu życia u dzieci z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony praw przyniesie wymierne rezultaty sportowe i społeczne.

§ 1 Podstawa prawna

Na podstawie art. 22b pkt 2 Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. 2023 poz. 1304 z późn. zm.) ustanawia się Standardy Ochrony Małoletnich w Szkółce GYM&FUN.

§ 2 Słowniczek pojęć

Ilekroć w Standardach Ochrony Małoletnich w Szkółce GYM&FUN mowa o:

1. dziecku – rozumie się przez to każdą osobę poniżej 18 lat;

2. krzywdzeniu dziecka – rozumie się przez to każde zamierzone lub niezamierzone działanie osoby dorosłej, które ujemnie wływa na rozwój fizyczny lub psychiczny dziecka;

3. szkółka – rozumie się przez to Szkółkę GYM&FUN

4. personelu/członku personelu – rozumie się przez to każdą osobę zatrudnioną w Szkółce GYM&FUN, a także wolontariuszy i stażystów;

5. trenerze – rozumie się przez to osobę, która prowadzi zorganizowane grupowe lub indywidualne zajęcia w zakresie sportu w Szkółce GYM&FUN, podczas wyjazdu, obozu treningowego lub jakiegokolwiek zorganizowanego wydarzenia sportowego, spełniającą wymogi określone w art. 41 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie;

6. opiekunie – rozumie się przez to każdą osobę dorosła, która towarzyszy dzieciom podczas każdej aktywności sportowej, w tym w szczególności w treningu, turnieju lub obozie sportowym, która bierze na siebie odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa i realizację celów planowanego wydarzenia;

7. rodzicu – rozumie się przez to każdego opiekuna prawnego dziecka oraz osobę lub podmiot sprawujący pieczę zastępczą nad dzieckiem;

8. zawodniku – rozumie się przez to każde dziecko uczęszczające na zajęcia sportowe do Szkółki GYM&FUN;

9. zarządzie szkółki – rozumie się przez to osobę, która jest uprawniona do reprezentacji szkółki;

10. standardach – rozumie się przez to Standardy Ochrony Małoletnich w Szkółce GYM&FUN;

§ 3 Procedury interwencji w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa dziecka (środowisko wewnętrzne)

1. Personel w ramach wykonywanych obowiązków zapewnia możliwie najlepszą ochronę i identyfikację wszystkich zagrożeń występujących przy pracy wykonywanej z dziećmi. Personel monitoruje sytuację oraz dobrostan dziecka.

2. Jeżeli personel podejrzewa, że dziecko jest krzywdzone lub w przypadku zgłoszenia takiej okoliczności przez dziecko, opiekuna lub rodzica, członek personelu ma obowiązek sporządzić notatkę służbową i przekazać uzyskaną informację Zarządowi Szkółki. Notatka powinna zostać sporządzona w formie pisemnej lub elektronicznej.

3. Interwencja prowadzona jest przez Zarząd Szkółki, który może wyznaczyć do tego celu inną osobę.

4. Do udziału w interwencji można zaprosić specjalistów, w szczególności psychologów i pedagogów, celem skorzystania z ich pomocy przy rozmowie z dzieckiem, o ile ich obecność będzie służyła ochronie najlepszego interesu dziecka.

5. Zarząd Szkółki informuje rodziców o obowiązku zawiadomienia odpowiednich instytucji o krzywdzeniu dziecka (Policja, Prokuratura, sąd opiekuńczy, najbliższy ośrodek pomocy społecznej).

6. Po poinformowaniu rodziców dziecka, zgodnie z punktem poprzedzającym, Zarząd Szkółki składa zawiadomienie o krzywdzeniu dziecka do odpowiedniej instytucji. W przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa Zarząd Szkółki zawiadamia właściwą jednostkę Policji lub jednostkę Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

7. Z przebiegu każdej interwencji sporządza się kartę interwencji, która stanowi Załącznik nr 1 do niniejszych standardów. Zarząd Szkółki zobowiązany jest do prowadzenia rejestru interwencji, do którego załącza się kartę interwencji z każdej przeprowadzonej interwencji.

§ 4 Krzywdzenie dziecka ze strony personelu

1. W sytuacji, w której dochodzi do krzywdzenia dziecka ze strony personelu, członek taki jest w trybie natychmiastowym odsuwany przez Zarząd Szkółki od wszelkich form kontaktu z dziećmi (nie tylko z dzieckiem pokrzywdzonym) do czasu wyjaśnienia sprawy.

2. Zarząd Szkółki ustala przebieg zdarzenia oraz jego wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka. W tym celu przeprowadza rozmowę z dzieckiem w obecności rodziców oraz z innymi osobami, które mogą posiadać wiedzę o zdarzeniu oraz sytuacji osobistej dziecka. Ustalenia są spisywane na karcie interwencji (Załącznik nr 1).

3. Zarząd Szkółki organizuje spotkanie z rodzicami dziecka, którym przekazuje informacje o zdarzeniu oraz potrzebie/możliwości skorzystania ze specjalistycznego wsparcia, w tym u innych organizacji lub służb.

4. W sytuacji, gdy członek personelu dopuścił się przestępstwa Zarząd Szkółki składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do właściwej jednostki Policji lub Prokuratury.

5. W przypadku, gdy członek personelu dopuścił się wobec dziecka innej formy krzywdzenia niż popełnienie przestępstwa na jego szkodę, Zarząd Szkółki powinien zbadać wszystkie okoliczności sprawy, w szczególności wysłuchać członka personelu podejrzanego o krzywdzenie, dziecko oraz innych świadków zdarzenia. W sytuacji, gdy naruszenie dobra dziecka jest znaczne, w szczególności gdy doszło do dyskryminacji lub naruszenia godności dziecka, należy rozważyć rozwiązanie stosunku prawnego z osobą, która dopuściła się krzywdzenia, lub zarekomendować takie rozwiązanie zwierzchnikom tej osoby. Jeżeli osoba, która dopuściła się krzywdzenia, nie jest bezpośrednio zatrudniona przez szkółkę, lecz przez podmiot trzeci, wówczas należy zarekomendować zakaz wstępu tej osoby na teren szkółki, a w razie potrzeby rozwiązać umowę z instytucją współpracującą.

§ 5 Krzywdzenie rówieśnicze

1. W przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka przez inne dziecko przebywające na terenie Szkółki (np. na zajęciach grupowych) należy przeprowadzić rozmowę z dzieckiem podejrzewanym o krzywdzenie oraz jego rodzicami, a także oddzielnie z dzieckiem poddawanym krzywdzeniu i jego rodzicami. Ponadto należy porozmawiać z innymi osobami mającymi wiedzę o zdarzeniu. W trakcie rozmów należy dążyć do ustalenia przebiegu zdarzenia, a także wpływu interwencji (Załącznik nr 1). Dla dziecka krzywdzącego oraz krzywdzonego sporządza się oddzielnie karty interwencji.

2. Wspólnie z rodzicami krzywdzącego należy opracować plan naprawczy, celem zmiany niepożądanych zachowań.

3. Z rodzicami dziecka poddawanego krzywdzeniu należy opracować plan zapewnienia mu bezpieczeństwa, włączają w ten plan sposoby odizolowania go od źródeł zagrożenia.

4. W trakcie rozmów należy upewnić się, że dziecko podejrzewane o krzywdzenie innego dziecka samo nie jest krzywdzone przez rodziców, innych dorosłych bądź inne dzieci. W przypadku potwierdzenia takiej okoliczności, należy podjąć interwencję także w stosunku do tego dziecka.

5. Jeżeli osobą podejrzewaną o krzywdzenie jest dziecko w wieku od 13-17 lat, a jego zachowanie stanowi czyn karalny, Zarząd Szkółki informuje właściwy miejscowo sąd opiekuńczy lub Policję poprzez pisemne zawiadomienie.

6. Jeżeli osoba podejrzewaną o krzywdzenie jest dziecko powyżej 17 lat, a jego zachowanie stanowi przestępstwo, wówczas Zarząd Szkółki informuje właściwą miejscową jednostkę Policji lub Prokuratury poprzez pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

§ 6 Krzywdzenie ze strony rodziców, opiekunów lub inne osoby trzecie

1. W przypadku, gdy zgłoszono krzywdzenie dziecka ze strony rodziców, opiekunów lub przez osobę trzecią (obcą, bądź spokrewnioną), Zarząd Szkółki przeprowadza rozmowę z dzieckiem i innymi osobami mającymi lub mogącymi mieć wiedzę o zdarzeniu i o sytuacji osobistej (rodzinnej, zdrowotnej) dziecka. Zarząd Szkółki stara się ustalić przebieg zdarzenia, ale także wpływ zdarzenia na zdrowie psychiczne i fizyczne dziecka. Ustalenia są spisywane na karcie interwencji (Załącznik nr1).

2. Zarząd Szkółki organizuje spotkanie z rodzicami dziecka, którym przekazuje informacje o zdarzeniu oraz o potrzebie /możliwości skorzystania ze specjalistycznego wsparcia, w tym u innych organizacji lub służb.

3. W przypadku, gdy z przeprowadzonych ustaleń wynika, że rodzic dziecka zaniedbuje jego potrzeby psychofizyczne lub rodzina jest niewydolna wychowawczo (np. dziecko chodzi w nieadekwatnych do pogody ubraniach, opuszcza miejsce zamieszkania bez nadzoru osoby dorosłej), rodzina stosuje przemoc wobec dziecka (rodzic/inny domownik krzyczy na dziecko, stosuje klapsy lub podobne rodzajowo kary fizyczne), Zarząd Szkółki informuje właściwy ośrodek pomocy społecznej o potrzebie pomocy rodzinie, gdy niespełnianie potrzeb wynika z sytuacji ubóstwa, bądź – w przypadku przemocy i zaniedbania – konieczności wszczęcia procedury Niebieskiej Karty.

§ 7 Zasady ustalania planu wsparcia małoletniego po ujawnieniu krzywdzenia

1. Plan wsparcia małoletniego po ujawnieniu krzywdzenia opracowuje osoba uprawniona do przeprowadzenia interwencji.

2. Plan wsparcia powinien być rozpisany w sposób jasny, konkretny i wykonalny.

3. Plan powinien być mierzalny tj. pozwalać na weryfikację czy cel lub poszczególne etapy zostały osiągnięte.

4. W procesie wsparcia mogą uczestniczyć różne osoby, takie jak psychologowie, pracownicy socjalni, doradcy, a w razie potrzeby także prawnicy lub lekarze.

§ 8 Przykładowe czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci

1. Do czynników ryzyka krzywdzenia dzieci, na które personel szkółki powinien zwracać szczególną uwagę, należą w szczególności takie sytuacje jak:

 zawodnik chodzi często brudny, ubrany niestosownie do pogody;

 zawodnik przychodzi na zajęcia sportowe bez jedzenia, napojów – jest głodny i prosi rówieśników o jedzenie, jest niedożywiony, występuje u niego słaby przyrost masy ciała, biorąc pod uwagę jego wiek;

 zawodnik ma zaburzenia odżywiania – odmawia jedzenia lub nadmiernie się objada, wymiotuje;

 zawodnik kradnie pieniądze, jedzenie itp.;

 zawodnik nie otrzymuje potrzebnej pomocy medycznej (nie ma okularów, nie otrzymuje zalecanych leków);

 zawodnik ma widoczne uszkodzenia ciała (np. siniaki, poparzenia, ugryzienia, wylewy krwawe do gałek ocznych, naderwane małżowiny uszne, pozbawione włosów miejsca na głowie, specyficzne ślady na skórze przypominające blizny po ospie, a będące pozostałościami po parzeniu dziecka papierosem) i nie chce wyjaśnić pochodzenia tych uszkodzeń, bądź jego wyjaśnienia są niewiarygodne, niespójne, dziecko często je zmienia;

 zawodnik boi się rodzica bądź opiekuna, reaguje nerwowo na obecność osób dorosłych w pobliżu;

 zawodnik często skarży się na dolegliwości takie jak ból głowy, ból brzucha, omdlenia, duszności, egzemy, biegunki itp.;

 nastąpiła nagła i wyraźna zmiana zachowania zawodnika;

 zawodnik jest przestraszony, wycofany, zachowuje się agresywnie, ma trudności w regulacji emocji, którą trudno wyjaśnić stanem zdrowia czy okolicznościami;

 zawodnik zachowuje się nieadekwatnie do swojego wieku – jest zbyt infantylny lub nadmiernie dojrzały;

 zawodnik osiąga słabsze wyniki w nauce niż dotychczas;

 zawodnik nadmiernie szuka kontaktu z dorosłym;

 w rozmowach, zachowaniu zawodnika zaczynają dominować elementy/motywy seksualne;

 zawodnik przejawia nadmierną wstydliwość dotyczącą ciała – boi się rozebrania przed lekarzem;

 zawodnik reaguje lękiem przed dotykiem;

 zawodnik samookalecza się;

 zawodnik ucieka z domu;

 zawodnik przejawia uzależnienie od gier komputerowych, Internetu, środków psychoaktywnych.

2. Jeżeli u zawodnika występują wskazane powyżej objawy, które są skorelowane z określonymi zachowaniami rodziców, to podejrzenie, że dziecko jest krzywdzone jest szczególnie uzasadnione. Do niepokojących zachowań rodziców należy zaliczyć w szczególności:

 rodzic nie potrafi wyjaśnić mechanizmu urazu – podaje informacje niespójne, nielogiczne, sprzeczne ze sobą, zmienia wyjaśnienia co do okoliczności powstania urazu;

 rodzic zgłasza się dopiero po dłuższym czasie od pojawienia się objawów u zawodnika;

 rodzic zrzuca odpowiedzialność za urazy zawodnika na osoby trzecie;

 rodzic przejawia małe zainteresowanie bądź w ogóle nie jest zainteresowany urazem/stanem zawodnika;

 rodzic w sposób negatywny wypowiada się o zawodniku, nie reaguje na jego płacz, ból, nie okazuje emocji podczas opowiadania o dziecku, odrzuca je, robi z dziecka „kozła ofiarnego”;

 rodzic zachowuje się agresywnie;

 rodzic jest apatyczny, pogrążony w depresji, ma zaburzony kontakt z rzeczywistością;

 rodzic stosuje groźby, surową dyscyplinę, w tym kary fizyczne;

 rodzic przejawia nadmierną opiekuńczość wobec dziecka, izoluje je od rówieśników;

 rodzic przekracza granice fizyczne w kontakcie z zawodnikiem;

 rodzic jest bezradny życiowo lub w stanie uniemożliwiającym zadbanie o potrzeby dziecka;

 rodzic nadużywa alkoholu lub środków psychoaktywnych;

3. W sytuacji zidentyfikowania czynników ryzyka, każdy członek personelu zobowiązany jest do poinformowania o zaistniałej sytuacji właściwego trenera. Trener zawiadamia Zarząd szkółki oraz przeprowadza rozmowę z rodzicami, udzielając im informacji na temat dostępnych źródeł wsparcia oraz motywując ich do poszukania odpowiedniej pomocy.

4. Członek personelu powinien zwracać uwagę na niepokojące zachowania innych członków personelu szkółki, w szczególności:

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu wyróżnia jedno lub więcej zawodników, zarówno faworyzując, jak i krzycząc;

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu dąży do osiągnięcia wyniku, nie zważając na samopoczucie zawodnika;

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu wyraża się negatywnie wobec zawodnika;

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu używa nieodpowiedniego języka np. omawia wygląd fizyczny zawodnika w sposób seksualny;

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu używa wulgaryzmów w obecności zawodnika;

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu nie troszczy się o zawodników, nie interesuje się tym co robią lub gdzie przebywają;

 trener/inna osoba będąca członkiem personelu nie postępuje zgodnie z wytycznymi i kodeksami postępowania;

5. Członek personelu informuje Zarząd Szkółki o niepokojących zachowaniach innego członka personelu w kontaktach z zawodnikami.

§ 9 Zasady ochrony danych osobowych oraz wizerunku dzieci w szkółce

Dane osobowe małoletniego podlegają ochronie na zasadach określonych w Ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

1. Szkółka zapewnia najwyższe standardy ochrony danych osobowych dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

2. Szkółka, uznając prawo zawodnika do prywatności i ochrony dóbr osobistych, zapewnia ochronę wizerunku zawodnika.

3. W celu uzyskania zgody, o której mowa powyżej, personel Szkółki musi uzyskać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego dziecka przy podpisywaniu umowy uczestnictwa.

§ 10 Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych

Szkółka nie zapewnia zawodnikom dostępu do Internetu w trakcie treningów.

§ 11 Zasady bezpiecznej relacji zawodnik – dorosły oraz zawodnik – zawodnik

Personel zna i stosuje zasady bezpiecznych relacji zawodnik – dorosły oraz zawodnik – zawodnik, ustalonych w Szkółce. Zasady stanowią Załącznik nr 2 do niniejszych Standardów.

§ 12 Zasady rekrutacji personelu

Rekrutacja personelu szkółki odbywa się zgodnie z zasadami bezpiecznej rekrutacji personelu. Zasady stanowią Załącznik nr 3 do niniejszych Standardów.

§ 13 Zasady udostępniania rodzicom i zawodnikom Standardów do zapoznania się z nimi i ich stosowania

1. Dokument „Standardy Ochrony Małoletnich w Szkółce GYM&FUN” jest dokumentem ogólnodostępnym dla personelu szkółki, zawodników oraz ich rodziców i opiekunów.

2. Dokument opublikowany jest na stronie internetowej oraz dostępny w biurze szkółki.

3. Trener daje rodzicowi do podpisania oświadczenie, że zapoznała się ze standardami. Oświadczenie stanowi Załącznik nr 5 do niniejszych standardów.

4. Wersja skrócona standardów (dla małoletnich) znajduje się u trenerów.

§ 14 Zasady przeglądu i aktualizacji Standardów

1. Zarząd Szkółki wyznacza osobę odpowiedzialną za „Standardy Ochrony Małoletnich Szkółki GYM&FUN” i powierza jej nadzór nad realizacją standardów.

2. Osoba, o której mowa w ust. 1 jest odpowiedzialna za reagowanie na sygnały naruszenia standardów oraz za promowanie zmian w standardach.

3. Osoba, o której mowa w ust. 1 przeprowadza wśród personelu szkółki, raz na 12 miesięcy ankietę monitorującą poziom realizacji standardów. Wzór ankiety stanowi Załącznik nr 4 do niniejszych standardów.

4. Osoba, o której mowa w ust. 1 dokonuje opracowania ankiet wypełnionych przez członków personelu szkółki. Na tej podstawie sporządza się raport z monitoringu, który następnie przekazuje Zarządowi Szkółki.

5. Zarząd Szkółki wprowadza do standardów niezbędne zmiany i ogłasza personelowi nowe brzmienie standardów.

6. Każdy członek personelu szkółki zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania zasad określonych w standardach. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do niniejszych standardów.

§ 15 Postanowienia końcowe

Standardy Ochrony Małoletnich w Szkółce GYM&FUN wchodzą w życie z dniem 15.08.2024r.

 
 

zdjęcie Magda

     Absolwentka Sportowej Szkoły Podstawowej oraz Sportowego Liceum w Gdyni. Przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną w klubie Jantar Gdynia. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Swoim podopiecznym przekazuje zarówno doświadczenie nabyte przez lata treningów oraz miłość do gimnastyki artystycznej. Jej pasją oprócz sportu są podróże i dobre książki.

 

     

zdjęcie Gabi

     Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Przez osiem lat trenowała gimnastykę artystyczną. Tańczyła również jako cheerleaderka w zespole koszykarskim Prokom Trefl Sopot oraz występowała na meczach reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Od 9 lat jest instruktorem i trenerem gimnastyki artystycznej, prowadzi zajęcia baletowe dla przedszkolaków, a od tego roku jest również nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

 

     

 

  

zdjęcie Asia

Joanna Wilk (Bobrucka)

trenerka i założycielka szkółki Gym&Fun

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trener II klasy gimnastyki artystycznej oraz instruktor gimnastyki sportowej. Zajęcia prowadzi w oparciu o własne doświadczenia zarówno gimnastyczne jak i taneczne. Trenowała gimnastykę artystyczną  przez 13 lat. Była czołową zawodniczką, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Po skończeniu kariery sportowej zajęła się tańcem, który od razu stał się jej pasją. Przez kilka lat była cheerleaderką koszykarskiego zespołu Prokom Trefl Sopot oraz występowała w różnych przedstawieniach tanecznych. Od 2002 roku  pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener i instruktor gimnastyki artystycznej.

 

zdjęcie Gabi

Gabriela Steinke

trenerka szkółki Gym&Fun

Absolwentka Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Przez osiem lat trenowała gimnastykę artystyczną. Tańczyła również jako cheerleaderka w zespole koszykarskim Prokom Trefl Sopot oraz występowała na meczach reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Od kilkunastu lat jest instruktorem i trenerem gimnastyki artystycznej oraz nauczycielem wychowania fizycznego.

 

zdjęcie Barbara

Barbara Ogonowska

trenerka szkółki Gym&Fun

Trenowała gimnastykę artystyczną przez 8 lat w Pałacu Młodzieży w Gdyni. Była wielokrotną drużynową Mistrzynią Polski i czołową zawodniczką w Polsce w klasyfikacji indywidualnej. Po zakończeniu kariery sportowej kontynuowała swoją miłość do tańca w zespole Cheerleaders Prokom Trefl Sopot. Na codzień jest instruktorem fitness a jej pasją jest indorcycling.

 

Mariola

Mariola Kaczyńska

trenerka szkółki Gym&Fun

Przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną w gdyńskim klubie sportowym. Złota medalistka Młodzieżowych Igrzysk Aalborg 86'. Trzykrotna Złota medalistka w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie Mistrzowskiej. Złota i srebrna medalistka w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie 1. Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski. Udział i 10 miejsce w Mistrzostwach Świata Sarajewo 89'.

 

zdjęcie Marharyta 

 Marharyta Mordvinova

trenerka szkółki Gym&Fun

Przez ponad 10 lat trenowała wyczynowo gimnastykę sportową i zajmowała pierwsze miejsca w Mistrzostwach obwodów Ukrainy. Na uniwersytecie rozpoczęła przygodę z aerobikiem sportowym i zdobywała nagrody na Mistrzostwach i Pucharach Ukrainy w kategoriach grup i step – aerobika. Była w kadrze narodowej Ukrainy w aerobiku sportowym i reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy. Z wykształcenia magister wychowania fizycznego i trener gimnastyki.

 

zdjęcie Zuzanna

 Zuzanna Kaczyńska

trenerka szkółki Gym&Fun

Przez kilka lat trenowała gimnastykę artystyczną w szkółce GYM&FUN i wraz z zespołem Wolfgang osiągała sukcesy na różnych festiwalach i konkursach tanecznych. Młoda, ambitna, pełna pomysłów realizuje swoją miłość do gimnastyki jako młody trener.

 

zdjęcie Lena

 Lena Kniaziewicz

trenerka szkółki Gym&Fun

Swoją przygodę z gimnastyką zaczęła u trenerki Joanny Wilk w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni a następnie przez 5 lat trenowała wyczynowo w gdyńskim klubie sportowym. Przez kolejne lata realizowała się jako pływaczka synchroniczna i była kilkukrotną medalistką. Kolejna przygoda to pływanie sportowe, gdzie również zdobywała sukcesy zarówno na zawodach ogólnopolskich jak i akademickich. Miłość do tańca i gimnastyki, która została jej zaszczepiona od najmłodszych lat przyczyniła się do powrotu na salę gimnastyczną. Obecnie przekazuje swoją pasję i zamiłowanie do gimnastyki artystycznej młodszym pokoleniom.

 

 

Szczegółowy plan już wkrótce.

 

 

 

 sdsdsdfg      

 

 

 

adres

Rumia ul. Świętojańska 1    

Gdynia ul. Porębskiego 21 

nazwa szkoły

 Nowy obiekt Zespołu Szkół 

Towarzystwa Salezjańskiego

   

Zespół Szkół nr 11

rozkład zajęć

 grupa I 

5-7 lat

grupa II  

8-12 lat

grupa I

5-7 lat

 

 wtorek

czwartek 

 wtorek

czwartek 

środa

 

16.15-17.15

16.15-17.15

17.30-18.30

17.30-18.30

13.30-15.00